Podczas uruchamiania programu pojawia się komunikat brak klucza HASP
Print
< POWRÓT

Podczas uruchamiania programu pojawia się komunikat brak klucza HASP

W pierwszej kolejności sprawdź, czy klucz HASP jest podłączony do komputera, jeśli tak to czy świeci się dioda sygnalizacyjna.

Poniżej opiszemy kilka przypadków które bywają przyczyną komunikatu brak klucza HASP.
1. Klucz podłączony, dioda nie świeci – uszkodzenie klucza – jeśli klucz jest uszkodzony, np. przełamane złącze krawędziowe, komputer nie będzie widział urządzenia, konieczna jest wówczas wymiana klucza.
2. Klucz podłączony, dioda nie świeci – uszkodzenie portu USB – bardzo rzadko, ale zdarza się, iż jest uszkodzony port USB, w takiej sytuacji sugerujemy podłączenie klucza w innego portu USB
3. Klucz podłączony, dioda nie świeci – jeśli wyeliminowaliśmy dwa powyższe przypadki, to przyczyną może być brak zainstalowanych sterowników. Sprawdź w Menadżerze urządzeń w sekcji Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej czy są sterowniki klucza, powinny być dwa jak na poniższym obrazku

hasp key

4. Klucz podłączony, dioda świeci, sterowniki jak powyżej – możliwe, że Twój klucz ma już kilka lat i nie działa prawidłowo z najnowszym systemem operacyjnym, rozwiązaniem może być instalacja wcześniejszej wersji sterownika. Należy wówczas wyłączyć automatyczną aktualizację sterowników Windows, odinstalować bieżący sterownik i zainstalować sterownik działający pod Twoim systemem operacyjnym.

5. Klucz podłączony, dioda świeci, sterowniki jak powyżej – jeśli nic nie pomaga i komunikat nadal się pojawia, nie wykluczone, że Twój klucz jest uszkodzony, skontaktuj się z nami.

Bądź na bieżąco,
zapisz się do newslettera