Przeglądarka plików panoramy 360
Print
< POWRÓT

Prezentacja pliku panoramy 360

Jedną z ciekawych funkcji programów wyposażonych w moduł Renderingu Profesjonalnego jest możliwość zapisania wizualizacji w postaci pliku panoramy 360 stopni. Jest to specjalny format obrazka, który możemy obejrzeć przestrzennie za pomocą przeglądarki plików panoramy 360. W sieci Internet dostępnych jest wiele bezpłatnych programów obsługujących ten format pliku. Ciekawostką jest również fakt, iż umieszczając taki plik na Facebooku automatycznie zostanie odtworzony jako panorama 360. Panorama może być oglądana we wszystkich kierunkach dookoła punktu wyjściowego (na boki oraz w górę i w dół). 

W zakładce „Prezentacja” można także nakręcić film AVI w wersji panoramy sferycznej (proces jest dosyć czasochłonny z uwagi na konieczność wykonania dużej ilości obliczeń). Podczas odtwarzania takiego filmu, gdy kamera przesuwa się po nagranej ścieżce, widz może rozglądać się dookoła we wszystkich kierunkach. Taki film można umieścić w serwisie Youtube i udostępnić swoim Klientom.


checkbox 360

Publikacja na Facebooku

Pliki panoramy 360 renderowane są w postaci zdjęcia panoramicznego, w którym scena jest rozłożona w postaci prostokąta planarnego (przykład poniżej). Taki format pliku umożliwia prezentację projektu w postaci zdjęcia 360 stopni i jest chętnie stosowany np. do promocji firmy na facebookowym fanpage. Sama publikacja takiej wizualizacja jest zbieżna ze standardową publikacją zdjęcia na FB. Algorytm Facebooka rozpoznaje format pliku i publikuje go w odpowiednie sposób.

panorama 360 łazienka

Przeglądanie na komputerze za pomocą programu graficznego

Większość klasycznych programów do edycji i przeglądania zdjęć nie potrafi prawidłowo wyświetlić zdjęcia w formacie panoramy 360, zatem w celu ich prezentacji należy użyć specjalnej przeglądarki. W sieci internet znajdziemy wiele bezpłatnych programów obsługujących pliki panoramy 360, przykładem może być bezpłatny program FSPViewer. Po jego pobraniu i zainstalowaniu możesz panoramę 360 w aplikacji na komputerze. Na stronie znajdziesz też link do plików nie wymagających instalacji, zatem możliwe jest też proste przekazanie klientowi pliku panoramy i programu ją obsługującego. 

Link do pobrania http://www.fsoft.it/FSPViewer/dwn-files/FSPViewer-2.1.0.zip

Prezentacja panoramy 360 na stronie www

Jeśli masz własną stronę www wizualizację w postaci panoramy 360 możesz też zaprezentować na swojej stronie www (tak jak poniżej) wymaga to użycia stosownej wtyczki obsługującej zdjęcia 360 w danym systemie cms. 

Uwaga, jeśli panorama poniżej się nie wyświetliła, spróbuj otworzyć tą stronę w innej przeglądarce, np. Chrome

Bądź na bieżąco,
zapisz się do newslettera