CAD Kuchnie Standard

Program CAD Kuchnie to nowoczesna aplikacja wspomagająca komputerowe projektowanie wnetrz kuchennych. Proces projektowania odbywa się w oparciu o proste, intuicyjne mechanizmy budowy architektury pomieszczenia oraz gotowe bazy mebli kuchennych i wyposażenia AGD. Naturalnym uzupełnieniem całości są uniwersalne i producenckie bazy modeli 3D. Program wyposażony jest w specjalistyczne funkcje automatyzujące rysowanie blatów i listw wykończeniowych. Automatyczna wymiana zestawów mebli kuchennych pozwala na szybką prezentację projektu w różnych wariantach. Oczywistą konsekwencją prawidłowo wykonanego projektu są: fotorealistyczna wizualizacja, wycena projektu, automatyczna dokumentacja techniczna oraz export danych projektu do programu CAD Rozkrój /optymalizacja i produkcja/.

Opis funkcji programu CAD Kuchnie Standard:CAD Kuchnie - okno menedżera projektówCAD Kuchnie - menadżer projektów

Szczegółowy opis i podgląd wykonanych projektów. Syzbkie wyszukiwanie projektów przez zastosowanie zaawansowanej wyszukiwarki. Zastosowanie filtrów w wyszukiwaniu.
Opcja odzyskiwanie - możliwość szybkiego przywrócenia utraconego lub zepsutego pliku projektu.

CAD Kuchnie - wybór bazy danych do projektowania zabudowy kuchnnej.CAD Kuchnie - wybór bazy

Program umożliwia wybór bazy danych szafek kuchennych w oparciu o które będziemy projektowali pomieszczenie.
Mamy wpływ na rodzaj frontów, ich kolorystykę, kolory korpusów, uchwyty, profile listew górnych, dolnych i przyściennych, rodzaje i kolory blatów itp.
Podstawową bazą szafek kuchennych dostępną standardowo w programie jest baza uniwersalna 2009
Program umożliwia pracę z bazami producenckimi takich firm jak: np. BRW, FORTE, ATLAS, WFM, Mebel RUST, DRE i inni

CAD Kuchnie - kreator i edytor ścianCAD Kuchnie - kreator pomieszczenia

Krator ścian - wystarczy podać wymiary i pomieszczenie gotowe - bardzo prosto i wygodnie

CAD Kuchnie - edytor pomieszczenia

Za pomocą edytora ścian możemy modyfikować kształt pomieszzcenia, dodać ściany działowe, okna i drzwi

CAD Kuchnie - rysowanie ściancad kuchnie rysowanie scian CAD Kuchnie - skosy CAD Kuchnie - okna i drzwi

Rysowanie ścian dowolnych po ścieżce o różnych grubościach i wysokościach. Możliwość rysowania i edycji ścian w wygodnym i prostym edytorze ścian, otwieranym w osobnym oknie edycyjnym.
Rysowanie i edycja skosów ścian (poddasza). Rysowanie, edycja i możliwość wstawiania okien i otworów w skosach ściany (np. poddaszach)
Rysowanie i parametryczna edycja otworów, wnęk, cokołów i występów w ścianach oraz ściankach działowych.
Wstawiane elementów infrastruktury pomieszczenia (kratek wentylacyjnych, przyłączy gazu, wody, itp).

CAD Kuchnie - wstawianie i edycja szafekCAD Kuchnie - szafki CAD Kuchnie- szafki CAD Kuchnie - szafki


Możliwość wstawiania dowolnych szafek użytkownika wykonanych w edytorze szafek, zaawansowane opcje wyszukiwania szafki (wymiar, symbol, rodzaj). Możliwość stworzenia katalogu szafek podstawowych użytkownika, realistyczny podgląd zestawu, przełącznik podglądów szafek. Wstawianie szafek w oparciu o istniejącą szafkę (dostawianie w lewo i w prawo) oraz przez wskazanie narożnika ściany;
Możliwość predefiniowania sprzętu AGD już podczas wstawiania szafek, w których taki sprzęt jest przewidziany (szafka z taką definicją zostaje wstawiona z konkretnym sprzętem AGD, np.: piekarnikiem lub zlewozmywakiem; definicja jest pamiętana w następnych projektach). Okno wstawiania jest oknem modyfikowalnym - możliwość zmiany wymiarów okna dla potrzeb użytkownika; Dodanie niezależnego nowego okna szybkiej edycji szafek.

CAD Kuchnie - tworzenie i edycja blatów typowych.


Udoskonalona metoda autogeneracji (samorysowania) blatów na podstawie wstawionych wcześniej układu szafek.
Edytor blatów umożliwiający ich sprawną edycję (ścięcie, podcięcie, zaokrąglenie naroży, zmiana grubości, wydłużenie, fazowania krawędzi ( zaokrąglanie lub fazowanie dowolnego odcinka blatu ).
Wprowadzenie funkcji cięcia i łączenia blatów typowych.
Rysowanie półek pionowych i poziomych, paneli oświetleniowych oraz ich edycja;
Zastosowanie nowych (inteligentnych) algorytmów ponownej autogeneracji blatów pozostawiającej blaty już edytowane;
Funkcja autogeneracji doklejki. Automatyczne wycięcia w blatach pod zlewozmywaki i inne sprzęty AGD.

CAD Kuchnie - blaty CAD Kuchnie - blaty CAD Kuchnie - blaty
CAD Kuchnie - blaty CAD Kuchnie - blaty CAD Kuchnie - blaty

CAD Kuchnie - blaty dowolne (nietypowe)


Tworzenie blatów dowolnych, paneli oświetleniowych i półek w oparciu o wcześniej narysowaną ścieżkę lub zbiór kształtów ograniczonych wspólnym wewnętrznym obszarem.
Możliwość fazowania i zaokrąglania krawędzi blatów, paneli i półek o dowolny wymiar.Funkcja wyboru kierunku usłojenia blatu oraz wprowadzenie edycji blatu nietypowego.

CAD Kuchnie - blaty CAD Kuchnie - blaty CAD Kuchnie - blaty

CAD Kuchnie - rysowanie słupów i ścianek działowychCAD Kuchnie - blaty CAD Kuchnie - blaty CAD Kuchnie - blaty

Parametryczne tworzenie słupów i ścianek o różnych kształtach (okrągłych, trójkątnych, kwadratowych, prostokątnych i sześciokątnych).
Tworzenie i edycja łuków i ścianek łukowych o określonym promieniu, grubości oraz gęstości podziału łuku.
Elementy 3D tworzone w ten sposób mogą zostać wyceniane w projekcie jako oddzielna pozycja.

CAD Kuchnie - elementy wyposażenia AGD. Bazy producentów AGD.


W programie CAD Kuchnie występuje baza modeli 3D sprzętu AGD takich producentów jak: Amica, Ariston, Astracast, Bosch, Faber, Franke, Falmec, Nardi, Smeb, Siemens, Teka, Whirpool i inni; Bazy AGD są poszeregowane w specjalnym oknie AGD, łatwe do przeszukiwania w/g producenta , rodzaju czy modelu sprzętu AGD. Baza zawiera perfekcyjnie wykonane modele 3D sprzętu oraz ich szczegółowe opisy i schematy montażowe. Większość baz producentów AGD jest systematycznie aktualizowana i posiada aktualne ceny detaliczne zakupu.
Aktualizowanie Baz AGD dokonuje się automatycznie za pomocą Aktualizatora Internetowego.
CAD Kuchnie - AGD CAD Kuchnie - AGD CAD Kuchnie - AGD

CAD Kuchnie - listwy górne, dolne i przyścienne oraz o dowolnych profilach.CAD Kuchnie - listwy


Autogeneracja listew górnych, dolnych i przyściennych w oparciu o już wstawione szafki, blaty i panele oświetleniowe .Automatyczna aktualizacja przy ponownej generacji; Każdy z elementów generowanych jest w łatwy sposób edytowalny;
Funkcja rysowania profili listew użytkownika i dodawania ich do bazy.(listwy górne, dolne, przyścienne, cokoły, doklejki, relingi, cokoły aluminiowe, profile użytkownika)
Możiwość odwrócenia sposobu rysowania listew - domyślnie profil pojawia się z prawej strony. Zastosowanie funkcji autogeneracji doklejki do blatów w oparciu o wstawione lub narysowane blaty.

CAD Kuchnie - edytor szafek dowolnych ( moduł opcjonalny - sprawdź cene ... )CAD Kuchnie - edytor szafek CAD Kuchnie - edytor szafek CAD Kuchnie - edytor szafek

Edytor parametrycznego tworzenia szafek dowolnych. Interakcyjny podgląd projektowanej szafki.
Możliwość zaprojektowania własnej szafki o dowolnych wymiarach, z dowolnym podziałałem frontów, półek oraz z różnym wykonaniem rodzajów rzeźbień frontów.
Edycja położenia takich elementów, jak: uchwyty, cokoły, półki, płyty górne, plecy szafki czy szerokość wsporników.
Tworzenie szafek: dolnych, górnych, narożnikowych, z profili aluminiowych, regałów oraz szafek prostych i ściętych (o frontach pełnych, z witryną, z kratką, pustych, itp).
Duże możliwości, łatwość i szybkość tworzenia nowych szafek kuchennych sprawia, że możemy stworzyć bardzo szybko swoją własną dowolną bibliotekę szafek.

CAD Kuchnie - edytor bazy szafek (uniwersalnej lub producenckiej)


Kompleksowa edycja istniejących baz danych szafek (wymiarów, nazw szafek, zestawów, grup) oraz dodanie wybranych szafek do grupy podstawowej - użytkownika. Edytor baz szafek umożliwia w prosty i łatwy sposób dostosowanie bazy uniwersalnej do indywidualnych potrzeb użytkownika.

CAD Kuchnie - bazy elementów uzupełniających, wyposażenie wnętrz.


Do programu CAD Kuchnie została dołączona specjalna baza modeli 3D - ponad 350 elementów wystroju i umeblowania wnętrza kuchni. Są to : predefiniowane blaty o różnych kształtach, relingi, krzesła, stoły, grzejniki, lampy, kwiaty itp.

CAD Kuchnie - menedżer warstw


Panel zarządzający widocznością wszystkich warstw projektu (frontów, korpusów, cokołów, listew, ścian, opisów, itp). Podczas prac projektowych można dynamicznie wyłączać lub załączać określone warstwy projektu. Uruchamianie edycji elementu po dwukrotnym kliknięciu na jego powierzchnię należącą do niego - nie trzeba klikać na krawędź elementu.Polecenie "pp" łączy linie i polilinie stykające się końcami i tworzy automatycznie ścieżkę.

CAD Kuchnie - wymiana gotowych zestawów szafek kuchennych.CAD Kuchnie - wymiana zestawów CAD Kuchnie - wymiana zestawów CAD Kuchnie - wymiana zestawów

Funkcja wymiany rodzaju i koloru frontów, uchwytów, koloru blatów, korpusów i cokołów, koloru doklejek, profili i koloru listew dolnych, górnych i przyblatowych.
Możliwość ustalenia domyślnej kolorystyki dla wybranego zestawu. Wymiana zestawów aktualizuje również wycenę projektu

CAD Kuchnie - wycena projektu kuchniCAD Kuchnie - wycena CAD Kuchnie - wycena CAD Kuchnie - wycena
Kompleksowa i szczegółowa wycena i zestawienie wszystkich elementów składająca się na projekt kuchni. Drukowanie raportu wyceny, możliwość edycji pozycji wyceny,zmian cen, dodawanie własnych elementów i opisów, funkcje upustów i marż, przelicznik walutowy, zapisyanie raportu w postaci pliku *.xls, możliwość zapisania kilku wycen, specyficzne raporty wycen producentów itp.

CAD Kuchnie - edytor cennika


Wbudowany w program łatwy w obsłudze edytor cennika. Umożliwia dostosowanie cen elementów (szafk, listew, blatow, itp.) projektowanej kuchni do potrzeb użytkownika.

CAD Kuchnie - interakcyjna wizualizacja 3DCAD Kuchnie - render CAD Kuchnie - render CAD Kuchnie - render
Modyfikowane okno wizualizacyjne z udoskonaloną funkcjonalnością i nowymi możliwościami interakcyjnymi; Przyspieszona i zoptymalizowana praca modułu wizualizacyjnego. Zastosowanie metody "przeciągnij i upuść" przy nakładaniu tekstur. Możliwość pracy w kładach ścian. Zaawansowane okno ustalania właściwości elementu - faktur takich, jak: skala, kąt obrotu, refleks, odbicie z rozmazaniem, efekt lustra w lustrze, przezroczystość, itp... Natychmiastowa wizualizacja sceny (światła, cienie, refleksy i połyski) w opcji czterech definiowanych poziomów dokładności wizualizowanej sceny. Możliwość użycia światła słonecznego zewnętrznego oraz światła liniowego (świetlówki).Wprowadzenie edycji stożka świecenia światła i zasięgu świecenia. Możliwość cofnięcia i ponowienia wprowadzonych zmian w wizualizacji (UNDO, REDO).

CAD Kuchnie - światła wewnętrzne i światło słoneczneCAD Kuchnie - render CAD Kuchnie - render CAD Kuchnie - render


CAD Kuchnie - moduł Projektowania Płytek Ceramicznych ( moduł opcjonalny - sprawdź cenę )CAD Kuchnie - plytki CAD Kuchnie - plytki CAD Kuchnie - plytki

Moduł Projektowania Płytek Ceramicznych umożliwia wykonanie aranżacji ułożenia płytek ceramicznych wraz z dekoracjami i insertami. Jest to wybrana część programu CAD Decor przystosowana do programu CAD Kuchnie 5.4.
Informacje nt. dostępnych baz płytek ceramicznych znajdziesz tutaj ...

CAD Kuchnie - dokumentacja projektuCAD Kuchnie - dokumentacja CAD Kuchnie - dokumentacja CAD Kuchnie - dokumentacja

Moduł tworzący całość dokumentacji technicznej: rzuty, widoki, rzuty blatów, zestawienia itp.

Uwagi końcowe :
Wersja CAD Kuchnie Standard nie zawierają: modułu projektowania z płytek ceramicznych oraz modułu edytora własnych szafek

Wymagania sprzętowe i systemowe dla programu CAD Kuchnie
Copyrights © CR SOFT 2016
Wszelkie prawa zastrzeżone